İMMİB AB Projeler Şubesi

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği 1986 yılında ülkemiz ihracatını geliştirmek, ihraç ürünlerimizin çeşitlendirilmesi ve ihracata konu olan ürünlere rekabet gücü kazandırılmasına yönelik çalışmalarda üyelerine destek olmak amacıyla kurulmuştur.

Zamanla bünyesine farklı sektörleri dahil eden Birlik, 6 ana sektörde ihracat yapmayı planlayan üyelerimize destek olmayı amaçlamaktadır.

İMMİB, bünyesindeki 6 alt Birlik ile ülkemiz ihracatının yaklaşık 1/3’ini yapan firmaları üyelerine dahil etmeyi başarmıştır. Bu anlamda ihracatçıyı destekleyen birçok çalışmaya imza atan Birliğimiz, Devlet Yardımları, Turquality, eğitimler gibi çeşitli alanlarda hizmetler sunmaktadır.

İMMİB AB Projeler Şubesi ise 2010 yılında kurularak üyelerimizin Avrupa Birliği tarafından sunulan projelere dahil olmalarına destek sağlayan en önemli kapıdır.

İMMİB AB Projeler Şubesi olarak

Ekosisteme Sağladığımız Katkılar

Daha fazla değer sağlamaki için var güçümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

89.1 Milyon Euro
42 Fonlanan Proje ile 89.1 Milyon Euro’luk değere katkı sağlamaktadır.
%33 Başarı Oranı
Ufuk 2020 & Ufuk Avrupa Programı kapsamında %33’lük bir başarı oranına sahiptir.
Horizon 2020
Dünyanın en rekabetçi araştırma fonu Horizon 2020’de Türkiye’den koordinatör olan ilk ve tek İhracatçı Birliği Genel Sekreterliği'dir.
Bilgi Çoğaltıcısı
Ufuk Avrupa Programının ülkemizde yaygınlaştırılması için TÜBİTAK tarafından “Bilgi Çoğaltıcısı” olarak görevlendirilmiştir.
13 yıllık tecrübemiz ile bu doğrultuda
Proje Geliştirme
AB programları çerçevesinde yayımlanan proje çağrılarını takip ederek sektörlerimize fayda sağlayacak projeler geliştiriyoruz.
Üyeleri Bilgilendirme
Ortak arama duyuruları hakkında üyelerimizi bilgilendirerek araştırma ve yenilik fırsatlarından yararlanmalarını destekliyoruz.
Hibe Programları Takibi
İki haftada bir düzenli olarak gönderdiğimiz bültenlerimiz ile üyelerimizi hibe programlarından yararlanmaları konusunda teşvik ediyoruz.
Proje Ortaklıkları Geliştirime
Uluslararası etkinliklere katılım sağlanarak networkümüzü genişletiyoruz ve bu sayede proje ortaklıkları geliştiriyoruz.
İşbirliği
Yerel paydaşlar ile işbirliği yaparak proje ortaklıkları geliştiriyoruz.
tüm ekosistemi destekliyoruz.

İşbirliği fırsatları için veritabanına kayıt olun

Bu formun amacı, gelecekteki projelerimiz için olası hissedarlara ve ortaklara ulaşmaktır.1