polynSPIRE ile Plastik Geri Dönüşümünde Devrim Yaratıyoruz! ♻️

polynSPIRE ile Plastik Geri Dönüşümünde Devrim Yaratıyoruz! ♻️

🌍 Plastiklerin geri dönüşümü, dünyamızın sürdürülebilir bir geleceğe ulaşmasında kritik bir rol oynuyor. Plastik atıkların çevremize ve ekosistemlere verdiği zararları azaltmak ve doğal kaynakları korumak için plastiklerin geri dönüşümüne yönelik yenilikçi çözümler sunan polynSPIRE, proje süresi boyunca bu önemli misyonu başarmayı hedefledi.

🎯 Ufuk2020 programı tarafından desteklenen proje, enerji ve kaynak verimliliğini artırmak amacıyla endüstriyel plastik geri dönüşüm süreçlerine odaklandı. Plastiklerin geri dönüşümü, sadece doğal kaynakların korunmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda atık plastiklerin çevresel kirliliği ve denizdeki plastik atık sorununu azaltmada da kritik bir rol oynar.

📚 polynSPIRE projesi hedefleri doğrultusunda Kasım ayında Mestre, İtalya’da endüstri sektörlerinin plastik atık azaltımı ve plastik kirliliği için yenilikçi teknolojileri benimsemesini teşvik etmek amacıyla bir etkinlik gerçekleştirildi. Bu etkinlik kapsamında topladığımız verileri kullanarak projenin üç inovasyon öğesinin yer aldığı ve;

🔹 Kimyasal geri dönüşüm odağında mikrodalga ve akıllı manyetik malzemelerle geri dönüşüm teknolojilerini içeren,

🔹 Geri kazanılmış malzemelerin eklemeli tekniklerle geliştirilmesini ve

🔹 Plastik atıkların çelik ocaklarında karbon kaynağı olarak değerlendirilmesini ele alan bir eğitim modülü hazırladık.

Detaylı erişim için tıklayın.

📍 Proje sürecinde, plastik geri dönüşüm değer zincirinde yer alan paydaşları bilgilendirmek amacıyla çeşitli materyaller geliştirdik ve okullar için de bazı eğitim etkinlikleri düzenledik.

🌍 Yeşil ve sürdürülebilir bir gelecek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz! Siz de bu alandaki çalışmalarımızı takip  etmek için bültenimize abone olun ve Linkedin hesabımızı takip edin.